Välkommen att kontakta oss.

Med huvudkontor i Katrineholm värderar Properate fastigheter över hela Sverige. Läs mer om oss eller kontakta våra auktoriserade fastighetsvärderare här nedan.

Huvudkontor

0150-199 00 | info@properate.se

Videvägen 5B, 641 49 Katrineholm

 

Kontakta oss

Värderingsinstitutet A. Sundqvist
0150- 199 00 | info@properate.se 

Värderingsinstitutet Norra
026-10 29 04 | norra@properate.se

Faktureringsadress
Värderingsinstitutet A. Sundqvist
Videvägen 5B
641 49 Katrineholm

Kontaktformulär

Ledning

Erik Hernblom

Erik Hernblom

VD Värderingsinstitutet A. Sundqvist AB, Jägmästare, Civilekonom och Auktoriserad fastighetsvärderare

010-498 47 81
erik.hernblom@properate.se

Erik är VD och Marknadsansvarig i Uppsala län, Västmanland, Örebro län, Södermanland och Region Norrköping

Mats Elfsten

Mats Elfsten

Controller

Ludvig Bennetoft

Ludvig Bennetoft

VD Värderingsinstitutet Norra AB, Master i Ekonomi, Agronom och Auktoriserad fastighetsvärderare

010-498 47 83
ludvig.bennetoft@properate.se

Ludvig är VD och Marknadsansvarig i Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland, Gävleborg och Dalarna

Håkan Bennetoft

Håkan Bennetoft

Jurist , Fastighets- och familjerätt samt Styrelseordförande

010-498 47 85
hakan.bennetoft@properate.se

Peter Karlsson

Peter Karlsson

Auktoriserad fastighetsvärderare och Kompetensansvarig

010-498 47 80
peter.karlsson@properate.se 

Ekonomi och Administration 

Mats Elfsten

Mats Elfsten

Controller

Marie Sundman

Marie Sundman

Ekonomi och Kundsupport

010-585 90 10
marie.sundman@properate.se

Hanna Segerholm

Hanna Segerholm

Ekonomi och Kundsupport

010-585 90 14
hanna.segerholm@properate.se

Fastighetsvärderare

Malin Åhman

Malin Åhman

Auktoriserad fastighetsvärderare

010-585 90 15
malin.ahman@properate.se

Malin värderar fastigheter i Gävleborg.

Lars Lindqwist

Lars Lindqwist

Fastighetsvärderare

010-585 90 11
lars.lindqwist@properate.se

Lars värderar fastigheter i Västerbotten.

Peder Lindblom

Peder Lindblom

Civilingenjör och Fastighetsvärderare

010-585 90 18
peder.lindblom@properate.se

Peder värderar fastigheter i Gävleborg.

Roger Sandling

Roger Sandling

Civilekonom och Auktoriserad fastighetsvärderare

010-585 90 12
roger.sandling@properate.se

Roger värderar fastigheter i Norrbotten.

Malin von Sicard

Malin von Sicard

Civilingenjör och Auktoriserad fastighetsvärderare

010-585 90 13
malin.vonsicard@properate.se

Malin värderar fastigheter i Västernorrland.

Amanda Lindblom

Amanda Lindblom

Master of Business & Management och Fastighetsvärderare

010-585 90 19
amanda.lindblom@properate.se

Amanda värderar fastigheter i Gävleborg och Dalarna

Emil Larsson

Emil Larsson

Ekonom och Auktoriserad fastighetsvärderare

010-585 90 16
emil.larsson@properate.se

Emil värderar fastigheter i Gävleborg och Dalarna.

Rolf Danö

Rolf Danö

Fastighetsvärderare

010-585 90 17
rolf.dano@properate.se

Rolf värderar fastigheter i Gävleborg.

Erik Lauren

Erik Lauren

Ekonom och Fastighetsvärderare

010-498 47 86
erik.lauren@properate.se

Erik värderar fastigheter i Uppsala län, Södermanland och Region Norrköping.

Teknisk besiktning och Juridik

Anders Sundqvist

Anders Sundqvist

Byggnadsingenjör, civilekonom och Auktoriserad fastighetsvärderare

010-498 47 82
anders.sundqvist@properate.se

Håkan Bennetoft

Håkan Bennetoft

Jurist, Fastighets- och familjerätt samt Styrelseordförande

010-498 47 85
hakan.bennetoft@properate.se